Polecamy
Przydatne urządzenia do czyszczenia podłóg – jakie wybrać?
Sprzątanie

Przydatne urządzenia do czyszczenia podłóg – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się urządzenia do czyszczenia podłóg. Rynek zalewany jest coraz to nowymi modelami odkurzaczy, które ułatwiają nam codzienne porządki. Takie gadżety skracają czas sprzątania oraz poprawiają jego efektywność. Na jakie urządzenie warto się zdecydować? Podpowiadamy!

Mop parowy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wygląd mopa parowego przypomina odkurzacz pionowy – również sterujemy nim jedną ręką oraz ma długi i wąski kształt. Choć jego końcówka może przypominać klasyczny mop, to jednak mopy parowe czyszczą za pomocą strumienia gorącej pary. Urządzenie ma wbudowany zbiornik na wodę oraz bojler, który błyskawicznie podgrzewa wodę do temperatury wrzenia, czym doprowadza do wytworzenia pary.

W zależności od tego, jaką końcówkę zastosujemy, mop parowy może służyć nam do podłóg, dywanów lub nawet okien. Niektóre modele zawierają w zestawie również bardzo precyzyjne końcówki, które mogą służyć do czyszczenia fug i wąskich szczelin.

Jakie powierzchnie można czyścić mopem parowym?

To, jakie powierzchnie można czyścić mopem parowym, zależy w głównej mierze od modelu urządzenia. Te, które pozwalają na dużą regulację strumienia pary, można stosować niemal do wszystkich powierzchni. Niezależnie od rodzaju urządzenia, mopem parowym możemy czyścić płytki, kamień, tapicerkę oraz materiał.

Odkurzacz pionowy – co warto wiedzieć przed zakupem?

Odkurzacze pionowe zyskują na popularności i tym samym wypierają tradycyjne modele. Są o wiele bardziej komfortowe w użytkowaniu – lekkość oraz brak plączącego się kabla niewątpliwie ułatwia nam sprzątanie. Odkurzaczem pionowym możemy także dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Jeżeli masz w domu niewiele miejsca na przechowywanie sprzętów, odkurzacz pionowy jest dla Ciebie stworzony! W jednym poręcznym urządzeniu zamknięte są silnik, rury, szczotka oraz rączka. Warto wiedzieć, że odkurzacz pionowy nie ma worków, a cały kurz, zebrany podczas odkurzania, zbiera się w specjalnym pojemniku.

W jakie dodatkowe akcesoria warto zainwestować przy zakupie odkurzacza?

Dodatkowe akcesoria, które możemy dokupić oddzielnie lub są dołączone do zestawu, wpływają na komfort pracy oraz efektywność sprzątania.

Niezwykle istotne mogą okazać się szczotki. To od nich zależy, jak wiele powierzchni wyczyścimy za pomocą odkurzacza pionowego. Szczególnie warte uwagi mogą okazać się szczotki do dywanów, parkietów, mebli oraz szczotki szczelinowe, które pomagają wjechać w trudno dostępne miejsca. Niektóre odkurzacze pionowe mają również końcówki z funkcją mycia.

Robot sprzątający – co warto wiedzieć przed zakupem?

Ostatnim urządzeniem, który okazał się przełomowym sprzętem do czyszczenia podłóg są roboty sprzątające. Są znacznie mniejszy od innych tego typu urządzeń, a icg niewątpliwą zaletą jest to, że dzięki specjalnemu oprogramowaniu są w stanie same przemieszczać się po powierzchni, sprzątając zabrudzenia. Program sam orientuje się w przestrzeni, planuje drogę i uczy się omijać stojące mu na drodze przeszkody.

Robot sprzątający nie potrzebuje kabla, wystarczy jedynie stacja ładująca, w której urządzenie zasila swój akumulator.

Sterowanie robotem za pomocą aplikacji

Przy zakupie robota sprzątającego warto zwrócić uwagę, czy posiada on funkcję sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji. Dzięki niej będziemy mogli uruchomić robota pod naszą nieobecność i wrócić do posprzątanego mieszkania.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne rośliny na wakacyjny taras
Idealne rośliny na wakacyjny taras
Jak urządzić wakacyjny taras? Sprawdź, które rośliny doskonale się do tego nadają.
Jak zorganizować sprzątanie domu i utrzymać go w porządku przez cały rok?
Jak zorganizować sprzątanie domu i utrzymać go w porządku przez cały rok?
W tym artykule dowiesz się, jak zorganizować sprzątanie domu, aby zapewnić czystość i porządek, minimalizując przy tym wysiłek i stres.
Jak prawidłowo wybrać i zainstalować studnie wodomierzową?
Jak prawidłowo wybrać i zainstalować studnie wodomierzową?
Poradnik ekspertów dotyczący procesu wyboru i instalacji studni wodomierzowej. Dowiedz się najważniejszych aspektów do uwzględnienia, aby zapewnić trwałość i efektywność swojej instalacji.
Ostatnie wpisy