Polecamy
Czy warto zainwestować w lampę do hybryd?
Hobby

Czy warto zainwestować w lampę do hybryd?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób obecnie korzysta z usług manicurzystek. Bardzo popularny stał się bowiem lakier hybrydowy, który odznacza się niebywałą trwałością. Płytka paznokcia jest wówczas wzmocniona, twarda i efektownie się prezentuje.

Jednak sam zabieg nie należy do tanich, a do tego należy go regularnie powtarzać: w zależności od koloru i metody mniej więcej co 3–4 tygodnie. Dlatego niektóre Panie decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu do domu. Jednak czy na pewno warto inwestować w lampę hybrydową?

Manicure hybrydowy – w domu czy w salonie?

Wizyty u specjalistów, również w zakresie pielęgnacji, to zawsze dodatkowe koszty. Jednak, która kobieta nie marzy o pięknych, zadbanych dłoniach. Mówi się nawet, że są one wizytówką prawdziwej damy.

Doświadczone manicurzystki świadczą swoje usługi w salonach. Za taki zabieg trzeba oczywiście sporo zapłacić. Koszt zwykłego manicure hybrydowego oscyluje na poziomie około 120 do 150 zł. Wówczas nie musisz się o nic martwić. Przychodzisz, wybierasz wzór, płacisz i cieszysz się pięknym efektem. 

Należy jednak pamiętać, że należy go poprawiać. Jeśli zdecydujesz się na metodę tzw. kombinowaną, która polega na maksymalnym odsunięciu skórek i wsunięciu pod nie warstwy lakieru, możesz się cieszyć schludnymi paznokciami zdecydowanie dłużej. Wiele też zależy od koloru. Jasne barwy dłużej wyglądają lepiej, a odrost jest mniej widoczny. Jednak jeśli zdecydujesz się na czerwień, granat lub innym mocny odcień, musisz liczyć się z tym, że nawet po 2 tygodniach będzie widoczna przestrzeń w kolorze naturalnego paznokcia. 

Jeśli zależy Ci na oszczędności, warto zainteresować się zakupem sprzętu do domu. Wówczas jednorazowo zakupisz cały zestaw, w którego skład wchodzą polerki, pilniczki, a także specjalna utwardzająca lampa. Do tego należy dokupić preparaty do odtłuszczania oraz narzędzia do usuwania skórek, a także odpowiedni lakier i podkład. Możesz jednak znaleźć bardzo ciekawe promocje i zakupić całość za kwotę około 300 zł.

Hybryda w domu – czy warto?

Jeśli masz zdolności manualne lub zdecydujesz się na podstawowy kurs manicure hybrydowego, możesz wykonywać go w domu. Po zakupie odpowiedniego sprzętu wystarczy tylko co jakiś czas uzupełniać zapasy i dokupować lakiery oraz ozdoby. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Warto jednak wspomnieć, że proces samodzielnego wykonywania manicure wymaga wprawy. Nawet po kilku próbach zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż standardowa wizyta w salonie. Z reguły u kosmetyczki spędzamy od godziny do półtorej, a w domu może to potrwać nawet ponad 2 godziny! Warto zatem zastanowić się, na czym bardziej nam zależy.

Możesz także korzystać z lampy hybrydowej jedynie okazjonalnie i mieć ją w pogotowiu. Do tego wspaniale sprawdzi się także do pedicure, który jest droższy niż manicure. Znakomicie sprawdzi się korzystanie z lampy właśnie w tym celu. Zabiegi na stopach wykonuje się rzadziej, nawet co półtorej do dwóch miesięcy. Wówczas warto wykonać go w domu i zaoszczędzić dodatkowe środki. 

Zakup lampy do hybrydy to zatem dobra inwestycja, oczywiście jeśli na pewno będziesz z niej korzystać. Należy także wspomnieć, że występują różne rozmiary tego sprzętu. Do domowego użytku najlepiej sprawdzą się miniaturowe wersje, które bez trudu schowasz do szafki i które są na tyle mocne, że z powodzeniem utrwalą lakier hybrydowy.

Zdj. główne: Sarah Cervantes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piękno, pewność siebie i samopielegnacja
Piękno, pewność siebie i samopielegnacja
Uroda jest nieodłącznym elementem naszego życia. Jak wpływa na nasze samopoczucie oraz jakie są kluczowe aspekty związane z samopielegnacją?
Oświetlenie w wersji mini – lampy kule w małych rozmiarach
Oświetlenie w wersji mini – lampy kule w małych rozmiarach
Miniaturowe wersje klasycznych lamp są doskonałą alternatywą do nowoczesnych aranżacji.
Mozaiki: Wspaniała sztuka tworzenia
Mozaiki: Wspaniała sztuka tworzenia
Odkryj magiczny świat mozaik! Przenieś się w czasie i przestrzeni, zanurzając się w barwach i wzorach. Zostań artystą i stwórz arcydzieło z kawałków, które tworzą całość.
Ostatnie wpisy