Polecamy
Książki na wakacje – ciekawe i przydatne tytuły na rok 2021
Hobby

Książki na wakacje – ciekawe i przydatne tytuły na rok 2021

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy mól książkowy wie, że bez dobrego tytułu nie ma udanych wakacji. 

Mimo że ostatni rok sprzyjał wyłącznie takim rozrywkom jak czytanie, oglądanie filmów czy granie online, warto nie porzucać obcowania z literaturą i nawet podczas długo wyczekiwanych wakacji mieć ze sobą jakąś ciekawą książkę. Rok 2021 przyniósł nam kilka interesujących pozycji, dzięki którym miło spędzimy czas i wzbogacimy się o nowe literackie doznania. Oto kilka książek, po które warto sięgnąć w czasie wakacji 2021. 

Pozycja 1 – „Życie towarzyskie mózgu” 

Może się wydawać, że książki są głównie domeną tych, którzy stronią od towarzystwa ludzi. Jednak ostatnie czasy pokazały nam, jak istotne jest życie społeczne istoty ludzkiej. Urszula Dąbrowska – specjalistka z dziedziny biologii i neurologii wskazuje czytelnikowi, co może powodować zbytnie unikanie towarzystwa ludzi. 

Książka w przystępny sposób przekazuje naukowe fakty, które podkreślają, że jesteśmy istotami społecznymi i bujne życie towarzyskie wpływa na nasz ogólny dobrostan. To jednak nie wszystko. Najbardziej budującą wartością tej popularnonaukowej pozycji jest to, że uświadamia nam, że nie należy zapominać o kontakcie z drugim człowiekiem, co dodatkowo potwierdziły nam lockdowny oraz brak możliwości integracji z bliskimi w czasie pandemii.

Pozycja 2 – „Siri, kim jestem?”

Jeżeli dla czytelnika ważna jest pomysłowość, to ta książka jest zdecydowanie dla niego. Wciągająca opowieść o najmłodszym pokoleniu, w którą wplecione jest wiele wątków, w tym miłosny i kryminalny. Lektura nie tylko dla instagramerek, ale także tych, którzy lubią przyjemny dreszczyk emocji budowany przez coraz więcej niewiadomych. 

Książka niesie przesłanie, że czasami media społecznościowe nie pokazują wszystkiego, a prawda o nas samych może okazać się zaskakująca – tym bardziej, gdy zależało nam na ukryciu jej przed światem.

Pozycja 3 – „Seksoholicy” Wiktora Krajewskiego

XXI wiek to doba Internetu, Tindera i łatwego dostępu do pornografii. Co jednak, gdy stracimy kontrolę nad jedną z najpiękniejszych sfer naszego życia – seksualnością? 

Ta książka jest świadectwem kilku osób zmagających się z seksualnym nałogiem. Ukazuje ona też nagą prawdę o wyniszczającym uzależnieniu, jakim jest seksoholizm i jak wielkie spustoszenie może spowodować tak w umyśle, jak i ciele osoby, której dotknęła ta przypadłość. 

Autor dzieła prowadzi szczere rozmowy z osobami, które leczą się z erotomanii – możemy dowiedzieć się z nich o kompulsywnych zachowaniach, życiu w ciągłym poczuciu winy oraz fizycznym niebezpieczeństwie dla siebie i innych. Pozycja daje do myślenia, gdyż pokazuje też, jak bardzo problem, który dotyczy około 2 milionów Polek i Polaków, może być marginalizowany. 

Książka niewątpliwie pełni funkcję, dla której została napisana: otwiera oczy ludziom. Jeśli zatem od czasu do czasu lubisz zamiast lekkich powieści przyswoić coś, co niesie za sobą pewne przemyślenia – sięgnij po tę książkę.

Pozycja 4 – „Jak ogarniać emocje w pracy? Dla ambitnych i wrażliwych”

Autorki książki (Fossilen Liz oraz West Duffy Mollie) idealnie „wstrzeliły się” w potrzeby współczesnego pracownika. Będąc członkiem zespołu, niezależnie czy jest to rodzinna firma, czy międzynarodowa korporacja – jesteśmy narażeni na  liczne frustracje związane z brakiem odpowiedniej komunikacji czy natłokiem obowiązków.

Może to wywoływać gniew albo inne reakcje, z którymi chcesz sobie poradzić. Ta książka niewątpliwie pomoże nam w poprawie codziennego funkcjonowania. Co więcej, jest ona napisana bardzo przystępnie i wzbogacona zabawnymi ilustracjami. Może ją przeczytać każdy, gdyż jest skierowana do ludzi w niemal każdym wieku.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas pozycje wzbogacą Twoje wakacyjne wyjazdy o życiowe przemyślenia. Z pewnością każdy ma swoje ulubione gatunki, jednak pamiętaj, że od czasu do czasu warto coś zmienić i sięgnąć po lekturę, która z pozoru nie mieści się w kręgu naszych czytelniczych zainteresowań.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Harmonogram sprzątania – tabela, przykłady
Harmonogram sprzątania – tabela, przykłady
Jak zaplanować sprzątanie w domu? Z pomocą przychodzi harmonogram.
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – dlaczego warto?
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – dlaczego warto?
Planujesz udostępnić swoje mieszkanie lokatorom? To dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.
Co zrobić, żeby do domu nie wlatywały komary?
Co zrobić, żeby do domu nie wlatywały komary?
Nie ma nic przyjemnego w ukąszeniu komara albo w ciągłym jego bzyczeniu przy uchu. Dowiedz się, jak nie dopuścić komarów do wnętrza domu. Mamy sprawdzone sposoby!
Ostatnie wpisy