Polecamy
Jak wybrać dobre kosmetyki na przebarwienia?
Pielęgnacja

Jak wybrać dobre kosmetyki na przebarwienia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przed nami coraz cieplejsze dni, a co za tym idzie – zwiększona ilość promieniowania słonecznego. Nie od dziś wiadomo, że długie opalanie się jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Powoduje szybsze starzenie się skóry, grozi poparzeniem, udarem cieplnym, a nawet złośliwym nowotworem. To jednak nie wszystko, gdyż nadmierna ekspozycja na słońce jest też przyczyną powstawania nieestetycznych przebarwień. Jeśli się już pojawią – nie trzeba rwać sobie włosów z głowy, bo można się ich w bezpieczny sposób pozbyć. Podpowiadamy, jak wybrać dobre kosmetyki na przebarwienia.

Czym są przebarwienia i gdzie występują?

Przebarwienia to zmiany w pigmentacji skóry, za które odpowiedzialna jest melanina. W wyniku jej nadmiernej produkcji niektóre partie skóry mają inne zabarwienie, niż dotychczas. Plamy te przyjmują różne kształty, kolory i wielkości, a ich wygląd jest uzależniony od rodzaju przebarwienia. Pojawiają się głównie na skórze twarzy, choć tak naprawdę mogą występować na całym ciele.

Wśród przebarwień można wyróżnić następujące rodzaje: piegi, melasmę (ostudę), plamy starcze oraz przebarwienia wtórne. Pojawiają się wskutek zmian hormonalnych, chorób ogólnoustrojowych, a także podczas stosowania niektórych leków i kosmetyków.

Niezależnie od przyczyny ich powstania, mogą się pogłębiać wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Ważne jest więc, by odpowiednio zapobiegać ich pojawieniu się oraz jak najszybciej pozbyć się już istniejących, zanim jeszcze bardziej ściemnieją.

Jak zapobiegać ich powstawaniu?

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Sprawdza się to także w przypadku przebarwień. By uchronić się przed pojawieniem się niepożądanych plam na twarzy, należy zastosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Obejmuje ona noszenie odpowiedniej odzieży oraz stosowanie kremu z wysokim filtrem i ograniczanie czasu ekspozycji na słońce.

Ponadto, w domowym zaciszu, warto stosować dobrej jakości kosmetyki na przebarwienia. Dzięki odpowiednio opracowanej formule ich regularne używanie pomoże uchronić się przed pojawieniem się nowych plam na twarzy, a także zniwelować te istniejące.

Jak wybrać dobre kosmetyki na przebarwienia?

Przy wyborze kosmetyków, mających walczyć z przebarwieniami, bądź zapobiegać powstawaniu kolejnych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. Istotna rolę odgrywa tutaj Melasyl – innowacyjny składnik, którego zadaniem jest przechwytywanie nadmiaru melaniny, jeszcze przed zostawieniem śladu na skórze.

Warto wybrać całą dostępną gamę produktów, które swoje działanie opierają właśnie na tym składniku. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów, powstała seria kosmetyków przeciw przebarwieniom, zawierająca mikro-peelingujący żel oczyszczający, serum oraz korygujący krem ochronny z SPF30. Ich regularne stosowanie z pewnością pomoże rozjaśnić, a w końcu całkowicie usunąć istniejące przebarwienia oraz zapobiegnie powstawaniu nowych.

To jednak niejedyne korzyści, jakie przyniesie codzienne, systematyczne stosowanie kosmetyków na przebarwienia. Dzięki nim cera stanie się bardziej rozświetlona, promienna, z wyrównanym kolorytem i bardziej jednolitą strukturą skóry.

Choć przebarwienia mogą wydawać się dużym problemem natury estetycznej i negatywnie wpływać na samopoczucie, można z nimi skutecznie walczyć. Warto pamiętać o przedwczesnej profilaktyce, by uniknąć tego problemu lub odpowiednio wcześnie zareagować, w razie pojawienia się plam na skórze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezent dla miłośnika win – propozycje
Prezent dla miłośnika win – propozycje
Szukasz niebanalnego upominku dla miłośnika win? Sprawdź nasz mały poradnik, który pomoże Ci znaleźć idealny prezent dla winoholika.
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać?
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać?
Masz nowe akwarium i nie masz pojęcia, jaki typ oświetlenia do niego dobrać? Wybór zależy od kilku czynników – sprawdź jakich!
15 zastosowań pasty do zębów, o których nie miałeś pojęcia!
15 zastosowań pasty do zębów, o których nie miałeś pojęcia!
Pasta do zębów nie tylko służy do czynności higienicznych! Pomoże Ci też w domowych porządkach.
Ostatnie wpisy