Polecamy
Jak suszyć pędzle do makijażu?
PielęgnacjaUroda i zdrowie

Jak suszyć pędzle do makijażu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie pędzli jest bardzo istotne, bo osadzają się na nich resztki kosmetyków, kurz oraz inne zanieczyszczenia. To źródło bakterii, które mogą zaszkodzić Twojej skórze. Po umyciu trzeba je jednak odpowiednio wysuszyć. Jak suszyć pędzle do makijażu? Podpowiadamy.

Tych błędów nie popełniaj

Suszenie pędzli jest dosyć ważne, bo od tego zależy, w jakim będą stanie i jak długo będziesz z nich korzystać. Nie można suszyć ich włosiem do góry. Woda będzie przedostawać się dalej, a co za tym idzie – rączka może się odkleić. Niezbyt dobrym pomysłem jest korzystanie z suszarki do włosów. Pędzle powinny się suszyć w naturalny sposób, najlepiej w pomieszczeniach, w których jest swobodny przepływ powietrza.

Dużo też zależy od tego, w jaki sposób myjesz pędzle. To również ma wpływ na to, ile czasu będziesz z nich jeszcze korzystać. Nie można używać wrzącej wody ani mocnych środków. Trzeba też uważać na mechaniczne czyszczenie, aby nie wyrwać włosków.

Suszenie pędzli – szybko i sprawnie

Przede wszystkim włosie pędzla powinno być skierowane ku dołowi. Aby tak zrobić, możesz skorzystać z tradycyjnych gumek recepturek. W ten sposób, przymocujesz pędzle np. do uchwytu na ręcznik albo na grzejniku. Pamiętaj jednak, aby był on wyłączony, bo gorące powietrze także nie będzie dobrze działać na włosie.

Jeśli nie masz możliwości powieszenia pędzli skierowanych w dół, możesz też poukładać je na boku. Tu jednak zwróć uwagę na to, aby włosie wystawało np. poza kant stołu czy komody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego nie wolno wylewać do zlewu?
Czego nie wolno wylewać do zlewu?
Każdemu zdarzy się czasem zapchać zlew, co wiąże się z wieloma niedogodnościami. Sprawdź, czego do niego nie wylewać, żeby się to nie powtórzyło.
Jak zaaranżować poddasze?
Jak zaaranżować poddasze?
Aranżacja poddasza to prawdziwe wyzwanie. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest funkcjonalność. Czy chcesz stworzyć sypialnię, pokój dzienny czy biuro? Zastanów się, jakie meble będą potrzebne, aby spełnić te potrzeby.
Komora zero – czym jest i do czego służy?
Komora zero – czym jest i do czego służy?
Czym jest komora zero? Sprawdź jak przedłużyć świeżość owoców i warzyw!
Ostatnie wpisy