Polecamy
Jak urządzić dużą kuchnię z wyspą?
Porady domoweUrządzanie

Jak urządzić dużą kuchnię z wyspą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tak, jak w każdej dziedzinie życia, również w kwestii wystroju wnętrza obowiązują zmieniające się co kilka lat trendy. Moda wraca jak bumerang i co jakiś czas zatacza koło, by przywrócić zapomniane hity do łask. Najnowszym trendem, który po kilkudziesięciu latach na nowo podbija serca dekoratorów są wyspy kuchenne. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię z takim elementem.  

Trójkąt roboczy   

Przy meblowaniu kuchni pamiętaj o zachowaniu trójkąta, czy też ciągu roboczego. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w dużych kuchniach, w których brak tego udogodnienia może zdecydowanie utrudnić pracę. Lodówka, zlew kuchenny oraz kuchenka gazowa, czy płyta elektryczna, powinny być ustawione blisko siebie w linii lub kształcie trójkąta. Między lodówką a zlewem powinien znajdować się blat, na którym można ułożyć wyjęte z lodówki produkty, umyć je i pokroić przed gotowaniem na kuchence. W ciągu roboczym między zlewem a kuchenką również powinien znajdować się blat, w przypadku trójkąta blat może znaleźć się po drugiej stronie kuchenki. Zachowanie tego układu mebli i sprzętu AGD znacznie usprawni pracę w kuchni i sprawi, że będzie ona mniej męcząca. W przypadku kuchni z wyspą, w której zlew znajduje się właśnie w blacie wyspy, dużo łatwiej jest zaaranżować trójkąt roboczy.  

Wyspa dekoracyjna czy robocza?   

Wyspa kuchenna może mieć dwa zastosowania – blat kuchenny z płytą gazową czy elektryczną lub zlewozmywakiem, albo dekoracyjny bar z hokerami. W zależności od tego, jaką funkcję wyspy wybierzesz, inaczej wyglądać będzie aranżacja kuchni. Wyspy robocze dużo lepiej sprawdzają się w przypadku dużej kuchni, w której blat znajduje się na środku pomieszczenia. W takiej wyspie możesz umieścić na przykład zlew kuchenny, który kupisz na stronie https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/, albo płytę elektryczną lub gazową. Z kolei dekoracyjne wyspy w formie baru są świetnym rozwiązaniem do otwartej kuchni. Taki element doskonale oddzieli kuchnię od reszty pomieszczenia. 

Dekoracje do dużej kuchni   

Na dużych przestrzeniach nie najlepiej sprawdzają się jednolite kolory, warto monotonną kolorystykę przełamywać akcentami kolorystycznymi. Jeśli chcesz, żeby Twoja kuchnia była ciepła i nastrojowa, postaw na duże meble i wiele akcentów koloru w postaci dodatków. Na wyspie kuchennej może stanąć na przykład wazon z sezonowymi kwiatami, rośliny w kolorowych osłonkach albo misa z owocami – wszystkie te rzeczy tworzą “duszę” wnętrza. Na ścianach w dużej kuchni możesz też powiesić plakaty lub zdjęcia w dużym formacie. Takie dekoracje sprawdzają się fantastycznie w przestronnych pomieszczeniach. Używaj dodatków i kolorów, by oddzielić od siebie segmenty kuchni lub przełamać zbyt duże bloki kolorystyczne, na przykład na ścianie lub szafkach. 

Fot. Steven Ungermann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne biuro do wynajęcia – kluczowe aspekty do rozważenia
Jak wybrać idealne biuro do wynajęcia – kluczowe aspekty do rozważenia
Wybór idealnego biura do wynajęcia może być wyzwaniem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania - od lokalizacji i rozmiaru, po koszty i warunki umowy.
Tabliczki adresowe – jakie informacje powinny zawierać?
Tabliczki adresowe – jakie informacje powinny zawierać?
Tabliczki adresowe na dom są niesamowicie przydatnymi gadżetami, które ułatwiają kurierom, listonoszom, dostawcom jedzenia znalezienie naszego domu i dostarczenie nam paczki, listu bądź obiadu. Dodatkowo, tabliczki adresowe sprawiają, że nasz dom jest łatwiejszy do zlokalizowania przez służby porządkowe: straż, pogotowie, policje.
Balia ogrodowa – jak zrobić?
Balia ogrodowa – jak zrobić?
Nie chcesz wydawać kilku tysięcy na zakup balii? Przeczytaj, jak ją zrobić!
Ostatnie wpisy