Polecamy
Jak przygotować samochód na długą podróż w upale?
Porady domoweSamochód

Jak przygotować samochód na długą podróż w upale?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Latem podczas dużych upałów samochód bardzo się nagrzewa. Temperatura, która panuje w zaparkowanym nawet w cieniu samochodzie, jest nie do zniesienia. Dlatego trzeba ją obniżać w każdy możliwy sposób. Zanim zacznie działać klimatyzacja, również musi minąć kilka dobrych minut. Sprawdźmy, co jeszcze można zrobić, aby auto latem było przyjemniejszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym miejscem.

Autor: Robert Nagy/pexels.com

Komfortowa podróż samochodem w letni dzień

Podróże samochodem latem to niemałe wyzwanie. Temperatura, która panuje na zewnątrz, często jest tak wysoka, że ciężko ją znieść, a w aucie potrafi jeszcze wzrosnąć, dlatego warto odpowiednio przygotować się na podróż. Oczywiście absolutną podstawą jest oczyszczenie i nabicie klimatyzacji, która wówczas działa bez zarzutu. Bez niej długa jazda samochodem, nawet przy otwartych szybach, może być wręcz nie do zniesienia. 

Warto także zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak temperatura silnika, który latem może się szybciej nagrzewać. Jeśli na wskaźniku na desce rozdzielczej strzałka temperatury zbliży się niebezpiecznie do czerwonej granicy, należy bezzwłocznie zatrzymać auto i odczekać, aż silnik przestygnie. Jazda mimo wszystko może spowodować uszkodzenie silnika, które jest drogie w naprawie.

Autor: Andrea Piacquadio/pexels.com

Jazda samochodem podczas mocnego słońca

Jak zabezpieczyć pasażerów podczas podróży, aby upał nie był dla nich uciążliwy? Dla osób, które siedzą z tyłu, szczególnie dzieci, doskonale sprawdzą się osłonki na okno, które sprawią, że promienie ultrafioletowe nie będą razić w oczy. Dzięki temu komfort podczas jazdy znacząco się zwiększy. Najlepiej sprawdzają się wersje przylepiane na szybę, ale możesz także zainwestować w rolety na stałe, które montuje się w ramie okna. 

W sklepach z artykułami do samochodu takimi jak foteliki znajdziesz także maty chłodzące, które wspaniale sprawdzą się podczas długiej jazdy samochodem. Będą wręcz idealne dla dzieci, ale i dla dorosłych. Wystarczy przymocować je do siedziska. Są na tyle cienkie, a przy tym skuteczne, że nie stanowią żadnego zagrożenia podczas ewentualnej stłuczki.Możesz w nie wyposażyć także czworonogi. One również bardzo męczą się podczas upałów. Wystarczy przypiąć ją na siedzeniu. 

Doskonale sprawdzają się także dodatkowe małe wiatraczki, które można podłączyć do telefonu. Dzięki temu można w wygodny sposób skierować podmuch chłodnego powietrza np. na twarz. Przed podróżą zadbaj także o to, aby odpowiednio schłodzić auto, zanim znajdą się w nim pozostali pasażerowie. Dzięki temu rozpoczniecie podróż w miłych warunkach. Do tego, aby klimatyzacja działała właściwie, należy pamiętać o tym, aby nie otwierać okien i nie wpuszczać do środka ciepłego powietrza. Tak przygotowany samochód z pewnością sprawdzi się nawet na wyjątkowo długą podróż. Uwaga! Pamiętaj o tym, aby nigdy nie zostawiać wewnątrz zaparkowanego auta dzieci ani zwierząt. Wysoka temperatura, która w nim wówczas panuje, jest w stanie doprowadzić do śmierci dosłownie w kilka minut!

Autor: Rachel Claire/pexels.com

Zdjęcie główne: Uriel Mont/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trawnik – jak zadbać o jego pielęgnację?
Trawnik – jak zadbać o jego pielęgnację?
Piękny, zadbany trawnik stanowi wizytówkę każdego ogrodu. Niezależnie od tego czy mówimy o przestrzeni przydomowej, czy też o ogrodzie komercyjnym.
Jak wybrać idealny wkład elektryczny do twojego domu?
Jak wybrać idealny wkład elektryczny do twojego domu?
Odkryj kluczowe czynniki decydujące o wyborze idealnego wkładu elektrycznego do domu. Dowiedz się, jak technologia może wpłynąć na komfort Twojego życia.
Jakie legowiska dla psa wybrać?
Jakie legowiska dla psa wybrać?
Jakie legowisko wybrać? Jest kilka modeli, które warto wziąć pod uwagę.
Ostatnie wpisy