Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Trudno wyobrazić sobie domowe wnętrza bez odpowiedniego systemu grzewczego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że grzejniki w mieszkaniu lub domu mogą być nie tylko praktyczne, ale też stanowić ważny element estetyczny w ramach aranżacji.
Czym wyróżniają się grzejniki dekoracyjne i jakie produkty wykorzystać, by domowa przestrzeń nabrała klimatu i charakteru, a przy tym była wystarczająco ogrzana? Kilka praktycznych wskazówek przedstawimy w dalszej części artykułu.
Grzejniki dekoracyjne to niezmiernie efektowny element wyposażenia, chętnie wprowadzany do domowych wnętrz. W praktyce pod tym terminem kryją się rozmaite produkty grzewcze, wyróżniające się oryginalnym designem, wpisującym się w różne nurty aranżacyjne.
Równocześnie są to również praktyczne urządzenia, zapewniające optymalny komfort cieplny w każdej przestrzeni mieszkalnej. Można zdecydować się na rozwiązania mobilne lub produkty na stałe montowane na ścianach, jak choćby elektryczne grzejniki od Econovli.pl. Warto kierować się względami typowo funkcjonalnymi i dobrać właściwą moc urządzeń, zależną od typu wnętrza (łazienka, sypialnia, salon), jakości termoizolacji ścian, okien i drzwi. W budynkach z odpowiednim ociepleniem zapotrzebowanie na ciepło wynosi ok. 60 W/m2. W takich, w których brakuje izolacji lub została ona wykonana w nieodpowiedni sposób, niezbędne są wydajniejsze urządzenia, o mocy na poziomie od 70 do 100 W/m2.
Obecne grzejniki dekoracyjne produkuje się z rozmaitych materiałów. Od tego, jaki produkt się wybierze zależy oczywiście jego jakość, trwałość, wydajność oraz walory estetyczne.
Warto zatem zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania. Można spotkać grzejniki:
Oprócz trwałej konstrukcji wewnętrznej, niekiedy z zewnątrz otrzymują one też wyjątkowe wykończenie. Pojawiają się choćby modele z efektownymi szklanymi taflami lub elementami z tworzywa sztucznego o nietuzinkowej, oryginalnej formie. Takie modele idealnie sprawdzają się niemal w każdej aranżacji.
Jakie grzejniki dekoracyjne warto wprowadzić do modnych wnętrz? Bogactwo dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że bez większego trudu da się znaleźć produkt do niemal każdej przestrzeni.
W pokojach urządzonych w duchu klasycznym lub vintage wiele osób decyduje się na wprowadzenie stylowego grzejnika żeliwnego, z dużymi żebrami. Niektóre z nich miewają prostą, symetryczną formę. Inne wyróżniają się nietypowym designem i ciekawą konstrukcją o sporych walorach dekoracyjnych.
W bardziej nowoczesnych wnętrzach lub pomieszczeniach skandynawskich chętnie wprowadza się proste modele z metalową płytą od frontu, która nieraz otrzymuje najmodniejszy odcień sezonu, bądź bywa dekorowana ciekawymi aplikacjami i wielobarwnymi printami, na przykład w modne wzory geometryczne lub kwiatowe desenie. Do ultra nowoczesnych przestrzeni chętnie wybiera się minimalistyczne grzejniki z metalu i szkła, które wpisują się w nawet najbardziej ascetyczne aranżacje hi tech.
Nawet najbardziej dekoracyjne grzejniki dobrze spełniają swoją rolę tylko wtedy, jeśli dysponuje się odpowiednim metrażem. W ciasnych lub słabo ustawnych przestrzeniach niekiedy lepiej zdecydować się na rozwiązania ukrywające się pod powierzchnią podłogi, które nie zajmują cennego miejsca, a przy tym pozwalają na optymalne zaplanowanie każdego zakamarka, zgodnie z wymarzonym projektem.
Do tego celu świetnie nadają się produkty grzewcze powierzchniowe, jak choćby ogrzewanie podłogowe i ścienne. Może ono przybierać formę instalacji z ciepłą wodą, podłączonej do pompy ciepła. Innym rozwiązaniem są folie i maty grzewcze, nie wymagające skomplikowanego osprzętu i akcesoriów.
Praktyczne ogrzewanie do domu potrafi nie tylko zapewniać ciepło, ale też dekorować przestrzenie do życia. Warto zatem przyjrzeć się różnym produktom, by znaleźć idealne modele, wpisujące się w indywidualne potrzeby cieplne i estetyczne. Na szczęście wybór jest na tyle duży, że da się łatwo znaleźć idealne rozwiązanie do każdego domu.
Fot.: materiał prasowy Klienta.