Polecamy
Czym zastąpić jajko w kotletach mielonych?
GotowaniePorady domowe

Czym zastąpić jajko w kotletach mielonych?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem zdarza się tak, że ktoś z naszych najbliższych nie może jeść niektórych produktów z powodu alergii pokarmowych, albo po prostu jesteś w trakcie robienia kotletów mielonych i okazuje się, że nie masz w domu jajek! Czy jesteś skazana na szybką wizytę w sklepie?

Jakimi produktami można zastąpić jajka?

Oczywiście, kiedy jesteś pod ścianą, najlepiej, jeśli produkt, który miałby zastąpić jajko, byłby łatwo dostępny w każdym domu. Właśnie do tej kategorii zalicza się mąka ziemniaczana lub skrobia. Możesz dodać ją zarówno do kotletów mielonych, pulpetów klopsów, jak i wszelkich potraw z mięsa mielonego. W tym celu sprawdzi się również namoczone siemię lniane, z którego powstaje zawiesisty kisiel. Doskonałym zamiennikiem jajka w tego typu daniach będą namoczone płatki owsiane lub otręby pszenne bądź owsiane. Wszystkie te zabiegi mają pomóc w lepszym sklejeniu się wszystkich składników i sprawić, że uformowany kotlet nie będzie się rozpadał w trakcie smażenia. Czasem jednak składniki są na tyle „mokre”, że nie musimy dodawać żadnego zamiennika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie legowiska dla psa wybrać?
Jakie legowiska dla psa wybrać?
Jakie legowisko wybrać? Jest kilka modeli, które warto wziąć pod uwagę.
Co kupić do nowej łazienki?
Co kupić do nowej łazienki?
Urządzanie łazienki może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też, aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy dla Ciebie listę 6 rzeczy, które będą potrzebne przy wyposażaniu nowego wnętrza.
Lakiery zaprawkowe – jak je stosować w domowych naprawach?
Lakiery zaprawkowe – jak je stosować w domowych naprawach?
Lakiery zaprawkowe to specjalne preparaty, które mogą okazać się nieocenionym narzędziem podczas domowych napraw. Są one szczególnie przydatne w przypadku uszkodzeń powierzchni, takich jak rysy, ubytki czy wgniecenia. W tym artykule przedstawimy, jakie są rodzaje lakierów zaprawkowych oraz jak je stosować w różnych sytuacjach.
Ostatnie wpisy