Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Powiedzenie: „Tanio albo dobrze” nie wzięło się znikąd. Do dziś popularne jest przekonanie, że jeśli określona rzecz lub usługa jest tańsza, to pewnie dlatego, że jest gorsza. Nic bardziej mylnego! Na przykładzie łóżek do sypialni udowodnimy wam, że tanio może oznaczać również wykonanie wysokiej jakości.
Na cenę łóżka wpływa kilka czynników. Jeśli mówimy o tradycyjnym łóżku wolnostojącym, to przede wszystkim są to: materiał, z którego wykonana jest rama łóżka, dodatkowe funkcje, materac oraz rozmiar mebla. Ten ostatni aspekt wynika tak naprawdę z rozmiaru ramy — im większe łóżko, tym większego potrzebujesz materaca, a tym samym ostateczny koszt za mebel znacznie wzrasta.
Podobnie jest z dodatkowymi elementami: każda szuflada lub schowek na pościel czy oświetlenie LED sprawiają, że łóżka sypialniane są droższe. Materiał również odgrywa tu kluczową rolę. Są bowiem materiały droższe, jak naturalne drewno lub nieco tańsze, np. panele tapicerowane czy ramy wykonane z płyt MDF.
Jak już wspomnieliśmy wyżej, znaczenie ma tu materiał wykonania. Marzy ci się drewniane łóżko sypialniane, ale chcesz jednocześnie, aby było ono tanie? W takim razie wybieraj spośród modeli, wykonanych z sosny.
Sosna to jeden z najtańszych i najbardziej popularnych gatunków drewna w Polsce. Powszechny i łatwy dostęp do tego surowca sprawia, że łóżka, których ramy są z niego wykonane, mają znacznie niższą cenę niż np. te wykonane z dębu.
Tanie łóżko do sypialni będzie również wykonane ze świerku czy buku. Równie tani jest modrzew. Co ważne, mimo niskiej ceny, meble wykonane z tych gatunków drzew są wytrzymałe i świetnie sprawdzają się w roli stelażu do łóżka (zobacz najlepsze łóżka do sypialni na Interbeds.pl).
Panele tapicerowane z reguły są tańsze niż drewniany stelaż. Dzieje się tak, ponieważ składają się w głównej mierze z tanich płyt OSB obitych tkaniną. W ich wnętrzu znajduje się pianka tapicerska. Takie rozwiązanie daje nie tylko praktycznie nieograniczone możliwości stylizacyjne wnętrz i samego łóżka, ale jest też po prostu znacznie tańsze niż łóżka sypialniane wykonane z drewna.
Nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania? Masz w mieszkaniu lub domu wystarczającą ilość szaf i szuflad, a kolejne nie są ci potrzebne? W takim razie wybierz łóżko do sypialni bez pojemnika na pościel. W ten sposób znacząco ograniczysz ostateczny koszt mebla. Im mniej skomplikowanych i dodatkowych elementów przy łóżku, tym jego cena będzie niższa.
Im większe łóżko, tym więcej zużytego na jego produkcję surowca i nakładu pracy (podobnie z materacem). Dlatego większe meble są automatycznie droższe. Wybierając łóżko sypialniane kieruj się więc rozsądkiem. Wybierz taki rozmiar, jakiego naprawdę potrzebujesz — nie warto kupować większego łóżka z myślą, że może kiedyś ta przestrzeń się przyda. Pamiętaj też, że niestandardowe wymiary łóżek to większy problem z doborem pościeli i poszewek, co ostatecznie generuje dodatkowe koszty.
Bardzo dobrą opcją na znalezienie taniego łóżka są sklepy internetowe. Oferują szeroki wybór mebli, a jednocześnie na stronie nierzadko prezentują zdjęcia aranżacji z wybranym łóżkiem. W ten sposób znajdziesz tam nie tylko wymarzone tanie łóżko do sypialni, ale również inspirację, jak urządzić przyjazną sypialnię w określonym stylu.
Widzisz więc, że tanie łóżka nie muszą oznaczać, że będą gorszej jakości. Zapamiętaj kilka naszych rad, a jesteśmy pewni, iż uda ci się kupić łóżko sypialniane w niskiej cenie.
Fot.: materiał prasowy Klienta