Polecamy
Wybór kominka – co brać pod uwagę?
Kupuj mądrze

Wybór kominka – co brać pod uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kominek bez wątpienia dodaje wnętrzu uroku i przytulności. Warto jednak pamiętać, że budowa kominka w domu wiąże się ze sporym nakładem pracy, a sam kominek należy prawidłowo pielęgnować. Podpowiadamy więc, co brać pod uwagę wybierając kominek do domu oraz co warto sprawdzić przed rozpoczęciem budowy.

Jak wybrać kominek?

Wybierając kominek do swojego wnętrza, należy uwzględnić kilka aspektów. Zastanów się przede wszystkim, jaką funkcję ma spełniać Twój kominek. Może mieć on bowiem funkcję czysto dekoracyjną, a może stać się także źródłem ciepła – kominek może posłużyć zarówno jako dodatkowe, jak i jako główne ogrzewanie. W przypadku tej pierwszej funkcji masz pełne pole do popisu i możesz kierować się jedynie swoimi upodobaniami. Jeśli natomiast planujesz wykorzystać kominek również do ogrzewania, to pamiętaj o kilku ważnych aspektach.

Kominek, który ma służyć jako ogrzewanie, musi być przede wszystkim zamknięty. Ponadto istnieją różne typy ogrzewania kominkowego. Jeśli chcesz ogrzać jedynie pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kominek, to możesz postawić na ogrzewanie przez promieniowanie. Jeśli jednak zamierzasz ogrzewać przy użyciu kominka cały dom, to postaw na DGP lub kominek z płaszczem wodnym. DGP, czyli system dystrybucji gorącego powietrza, składa się z przewodów, którymi ciepło, wytworzone w czasie spalania drewna, dostarczane jest do wszystkich pomieszczeń. Pamiętaj jednak, że DGP należy uwzględnić już na etapie projektowania domu. Inną propozycją jest kominek z płaszczem wodnym. Ma on wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość kontrolowania temperatury.

Bez względu na to, jakiego kominka szukasz, z pewnością idealny kominek dla siebie znajdziesz na https://kozakominek.pl/

O czym jeszcze pamiętać?

Decydując się na montaż kominka w domu, należy pamiętać także o kwestii konserwacji i pielęgnacji. Kominek ma bez wątpienia wiele zalet i z pewnością sprawia, że każde wnętrze staje się bardziej przytulne. Jednak aby Twój kominek zawsze działał sprawnie, musisz pamiętać o odpowiednim dbaniu o niego. Najważniejsze jest regularne czyszczenie odpowiednimi preparatami. Pamiętaj także o prawidłowej konserwacji przewodu kominowego przeprowadzonej co najmniej raz do roku przez doświadczonego kominiarza. Dzięki temu kominek będzie bezpieczny dla domu i wszystkich domowników.

Zdjęcie główne: pexels.com/Yaroslav Shuraev

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dezynsekcja – to warto o niej wiedzieć
Dezynsekcja – to warto o niej wiedzieć
Dowiedz się, czym jest dezynsekcja oraz jak przebiega ten zabieg, a także jak się do niej przygotować.
Czy można czyścić pralkę octem?
Czy można czyścić pralkę octem?
Chcesz wyczyścić pralkę, ale chemiczne środki ze sklepu nie dają zadowalających efektów? Wypróbuj ocet! Sprawdź, jak to zrobić.
Pluskwy – jak się ich pozbyć
Pluskwy – jak się ich pozbyć
W jaki sposób zatem pozbyć się pluskiew z domu, jak wygląda pluskwa, jakie są domowe sposoby na pluskwy, czy jak charakteryzują się ugryzienia pluskwy — odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym tekście! Przeczytaj
Ostatnie wpisy