Polecamy
Jak czyścić umywalkę?
Porady domoweSprzątanie

Jak czyścić umywalkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czyszczenie łazienki z pozoru wydaje się łatwym zadaniem, jednak czasami uporczywych zabrudzeń da się szybko pozbyć. Spędzamy wtedy dużo czasu na szorowaniu i namaczaniu problematycznych miejsc, nie zawsze osiągając oczekiwane efekty. Dowiedz się, jak skutecznie i bez wysiłku myć umywalkę, aby każdego dnia lśniła czystością.

Naturalne sposoby czyszczenia umywalki – skorzystaj ze składników, które posiadasz w domu

Istnieją ekologiczne sposoby czyszczenia armatury łazienkowej, w których wykorzystuje się produkty obecne niemal w każdym domu. Jedną z najczęściej wykorzystywanym metod w czyszczeniu sanitariatów jest pasta z octu i sody oczyszczonej. Mieszankę tych dwóch składników należy dokładnie rozprowadzić na powierzchni wymagającej czyszczenia i odczekać kilka lub kilkanaście minut. Po tym czasie wystarczy przetrzeć umywalkę zwilżoną ściereczką lub spłukać strumieniem wody. Ocet sprawdza się także w czyszczeniu baterii chromowanych – wystarczy przetrzeć nim kran, wyszorować mokrą gąbką, a następnie przetrzeć do sucha. W tej roli sprawdza się także cytryna – jej połówką można natrzeć baterię, a następnie również opłukać wodą i wytrzeć ręcznikiem.

Do czyszczenia umywalek można także wykorzystać rozwór wykonany z wody, soku z cytryny oraz amoniaku. Domowe i naturalne sposoby czyszczenia łazienki są ekologiczne, a składniki niezbędne do sporządzenia roztworów można znaleźć w większości domów. Jednak nie zawsze są w pełni skuteczne, a zapach octu i amoniaku odstrasza wiele osób – w łazienkach nie zawsze znajduje się okno, przez co ciężko jest wywietrzyć pomieszczenie, pozbywając się przykrych zapachów.

Chemia gospodarcza w walce z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami – szybkie i skuteczne czyszczenie umywalek

Kiedy domowe sposoby nie są wystarczające w walce z zabrudzeniami lub przeszkadza nam zapach składników wykorzystywanych w naturalnych mieszankach, rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej chemii gospodarczej. Duży wybór środków czystości można znaleźć w hurtowni ROEM, w którego szerokiej ofercie można znaleźć produkty znanych i cenionych na rynku firm zajmujących się produkowaniem środków czystości w korzystnych cenach. Skompletowanie zapasu chemii gospodarczej sprawia, że zawsze będziemy przygotowani na walkę z każdym rodzajem zabrudzeń.

Osady z mydła i innych kosmetyków, kamienia, czy nieestetyczne zacieki wielu osobom spędzają sen z powiek. Pozbycie się ich bez odpowiednich środków czystości jest czasochłonne i trudne. Na stronie https://www.roem.pl/ znajdziesz wiele produktów przeznaczonych do czyszczenia łazienki. Dzięki nim nie tylko szybko i bez wysiłku wyczyścić łazienkę na błysk, lecz także nie musisz obawiać się uszkodzeń czyszczonych powierzchni. Producenci chemii gospodarczej dbają o to, aby ich artykuły były maksymalnie dostosowane do swojego przeznaczenia. Oznacza to bezwzględność dla brudu przy jednoczesnej ochronie delikatnych powierzchni.

Fot.: Matilda Wormwood/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płyta ceramiczna czy indukcyjna?  Wady i zalety płyt grzewczych
Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Wady i zalety płyt grzewczych
Na co zwrócić uwagę, by cieszyć się wygodnym, tanim i bezpiecznym gotowaniem
Nawóz mineralny czy naturalny – który lepszy do warzyw i owoców?
Nawóz mineralny czy naturalny – który lepszy do warzyw i owoców?
Prawidłowe przygotowanie gleby pod uprawy i odpowiednie nawożenie ma ogromny wpływ na uprawiane owoce i warzywa.
Czym najlepiej zadaszyć taras?
Czym najlepiej zadaszyć taras?
Zadaszenie tarasu to doskonałe rozwiązanie, które pozwala korzystać z przestrzeni na zewnątrz bez względu na warunki atmosferyczne. Wybór odpowiedniego materiału zależy od wielu czynników, takich jak styl budynku, preferencje estetyczne, budżet, wymagania funkcjonalne i klimat. Jakie zadaszenie tarasu sprawdzi się najlepiej?
Ostatnie wpisy