Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Nie da się ukryć, że od ostatnich kilkunastu lat deska elewacyjna typu drewnopodobnego święci triumfy jako jeden z najpopularniejszych materiałów elewacyjnych. W tym artykule przeczytasz o pięciu niezwykłych cech drewnopodobnej deski elewacyjnej. Niektóre mogą cię nieco zaskoczyć! Sprawdź!
Materiały drewnopodobne – takie jak deska elewacyjna drewnopodobna – wykonuje się z kompozytów lub PCW. Materiały kompozytowe mają kilka niejednorodnych i różniących się właściwościami warstw (tak zwane fazy). Natomiast deska elewacyjna drewnopodobna z PCW ma jednorodną strukturę i właściwości.
Bez względu na to, czy deska została wykonana z PCW, czy z kompozytów, jest odporna na działanie czynników zewnętrznych w równie wysokim stopniu. Niewrażliwa na wilgoć, odporna na promieniowanie UV, mikrouszkodzenia i zarysowania, a także stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, stanowi świetny materiał do wykonania pięknej i mocnej elewacji domu bądź budynku o innym przeznaczeniu.
Deski elewacyjne drewnopodobne są produkowane w taki sposób, aby do złudzenia przypominać deski wykonane z prawdziwego drewna. Mają odpowiednią fakturę i chropowatość, a także niezwykle estetyczny wygląd.
Na rynku bez trudu znajdziesz optymalny kolor deski i jej typ, bez trudu dopasowując go do estetyki obiektu. Wiele modeli tego typu desek zostało wyprodukowanych w taki sposób, że zachowują efekt cieniowania tak jak prawdziwe drewno.
Deska drewnopodobna na elewację jest bardzo prosta w montażu. Nie tylko dla doświadczonej ekipy budowlanej. Specjalne systemy montażowe, w które są wyposażone deski tego typu, bardzo ułatwiają ich montaż nawet osobom bez doświadczenia w wykonywaniu elewacji domów i innych obiektów budowlanych.
Deski drewnopodobne są bardzo lekkie i bardzo trwałe. Z tego powodu nie nastręczają zbyt wielu trudności podczas montażu. Przeciwnie – wyraźnie go ułatwiają. Łatwo je podnieść na określoną wysokość, łatwo nimi manipulować, a zatem szybciej montować do ścian.
Deski wykonane z kompozytów lub PCW nie wymagają regularnego malowania tak jak naturalne drewno. Nie potrzebują także specjalnych zabiegów impregnujących czy bardziej skomplikowanych metod zachowywania jakości – po prostu nie ulegają szybkiej degradacji.
Co to oznacza dla ciebie jako użytkownika? Po zamontowaniu desek drewnopodobnych na ścianach domu nie musisz się już martwić o ich stan czy estetykę przez najbliższe kilkadziesiąt lat!
Wycinka lasów powoduje zaskakująco szybkie kurczenie się ich powierzchni w skali światowej. Wybieranie desek drewnopodobnych jako materiałów elewacyjnych pozwala do pewnego stopnia wpływać na ograniczanie wycinki lasów.
Wybierając deski drewnopodobne, ograniczasz swój negatywny wpływ na środowisko naturalne, w tym przypadku, leśne. Do wyprodukowania tego rodzaju materiału wykorzystuje się PCW lub kompozyty, które produkuje się syntetycznie.
Oto pięć cech desek drewnopodobnych elewacyjnych, które z pewnością przekonają cię do jej wyboru na elewację ścian twojego domu bądź innych obiektów. Dobierz odpowiedni model i jego kolor, a zmienisz zewnętrze swojego budynku nie do poznania!
Zdjęcia: materiał Klienta.