Polecamy
Nowoczesne gospodarstwo rolne – co ułatwia jego prowadzenie?
Technologie

Nowoczesne gospodarstwo rolne – co ułatwia jego prowadzenie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Opieka nad gospodarstwem rolnym nigdy nie należała do łatwych i lekkich zajęć. Rolnicy od zawsze bardzo ciężko pracowali, by wytwarzać jedzenie i dbać o swoje zwierzęta. Nowoczesne technologie coraz bardziej ułatwiają prowadzenie gospodarstwa, dzięki czemu praca ta staje się bardziej wydajna i przebiega sprawniej. Zobacz, jak stworzyć nowoczesne i łatwe w prowadzeniu gospodarstwo rolne.    

Uprawa pola w nowoczesnym wydaniu    

Kilkadziesiąt lat temu szczytem nowoczesności i postępu techniki był mechaniczny kombajn. Dziś maszyny rolnicze są standardem w gospodarstwach, a to ręczna uprawa pola stała się anomalią. Coraz bardziej zaawansowane modele maszyn rolniczych zachwycają wszechstronnością oraz szerokim wachlarzem zastosowań, ale to nie one są tutaj kluczem do sukcesu. Dzięki nowym technologiom możesz znacząco zwiększyć swoje plony i powiększyć zyski z uprawy.

Wszystko zależy od dobrze przygotowanej pod wysiew ziemi oraz nawozów. Nawożenie marchwi i innych warzyw korzeniowych, a także zboża, krzewów owocowych i warzywnych oraz drzew w sadach to jedyny sposób na to, by uzyskać zbiory, które przyniosą zarobek. Nowoczesne i bardzo uważnie opracowane nawozy do roślin jadalnych wcale nie muszą zawierać szkodliwej chemii, niezdrowych związków i wątpliwych modyfikacji. To naturalne minerały zawarte w odżywkach do roślin zapewniają im zdrowy i szybki wzrost oraz obfite owocowanie.     

Urządzenia pomocne przy hodowli bydła     

Hodowla zwierząt w gospodarstwie to bardzo ciężka i żmudna praca. O ile w małym gospodarstwie można ręcznie oporządzić kilka krów, tak w dużej hodowli, gdzie zwierząt jest kilkadziesiąt, jest to praktycznie niemożliwe. W takiej sytuacji z pewnością przydadzą się dojarki, które pozwolą w krótkim czasie wydoić wiele krów i szybko przynieść im ulgę. Mleko z dojarki może być transportowane bezpośrednio do określonych zbiorników, które później można z łatwością opróżnić i zebrać mleko na sprzedaż lub do dalszej obróbki.

Regularne i dokładne dojenie krów jest niezwykle ważne, ponieważ im więcej i im lepiej dojona jest krowa, tym więcej mleka daje. Dodatkowo dojenie przynosi zwierzętom komfort – pełne wymiona sprawiają ból, przez który mogą później występować różne zaburzenia behawioralne, między innymi agresja. Zrelaksowane i wolne od bólu krowy dają więcej dobrej jakości mleka.     

Zarządzanie energią w gospodarstwie    

Funkcjonowanie nowoczesnych gospodarstw rolnych wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię oraz koniecznością jego  pokrycia. Dyrektywy Unijne obligują kraje członkowskie UE do racjonalizacji zużycia energii. Rolnictwo dysponuje największym w całej gospodarce, choć nie do końca wykorzystanym, potencjałem odnawialnych źródeł energii. Przede wszystkim można postawić tu na pozyskanie energii z wiatru i ze słońca.

Szansą na zwiększenie wykorzystania energii z odnawialnych źródeł są biogazownie rolnicze. Instalacje do produkcji biogazu nie muszą być duże, dlatego może sobie na nie pozwolić wiele mniejszych gospodarstw. W Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Poznaniu udało się opracować małe instalacje biogazowe dostosowane do gospodarstw utrzymujących 100 krów mlecznych.

Zdj. główne: no one cares/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wszystko o windach towarowych i gastronomicznych
Wszystko o windach towarowych i gastronomicznych
Windy towarowe to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do transportu towarów na różnych poziomach budynków. Są one szczególnie przydatne w magazynach, sklepach, biurach, fabrykach i innych obiektach, w których konieczne jest przemieszczanie dużych ilości towarów na różnych kondygnacjach.
Co brać pod uwagę projektując dom?
Co brać pod uwagę projektując dom?
O pewnych aspektach wykończenia domu warto pomyśleć już na etapie projektowania. Zadbaj o nie, a przekonasz się, że będziesz przez lata mieszkań w pięknym miejscu!
Harmonogram sprzątania – tabela, przykłady
Harmonogram sprzątania – tabela, przykłady
Jak zaplanować sprzątanie w domu? Z pomocą przychodzi harmonogram.
Ostatnie wpisy