Polecamy
Budujesz dom? Sprawdź najlepsze zmiękczacze wody do domu jednorodzinnego
NaprawyPorady domowe

Budujesz dom? Sprawdź najlepsze zmiękczacze wody do domu jednorodzinnego

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Twarda woda jest sporym problemem. Pozostaje po niej kamienny osad. On z kolei zapycha instalacyjne przewodu, utrudnia utrzymanie w czystości wyposażenia łazienkowego oraz kuchennego, niszczy domowe AGD, a także szkodzi włosom i cerze. Okazuje się, że z tymi niedogodnościami można sobie poradzić. Co mamy na myśli? Zmiękczacz wody.

Do czego służy zmiękczacz wody?

Zmiękczacz wody jest profesjonalnym urządzeniem, które sprawia, że twarda woda jest pozbawiona związków odpowiedzialnych za pojawienie się osadów kamiennych uciążliwych. Zmiękczacz wody montuje się na przyłączu głównym zimnej wody. Takowe podłączenie zapewnia dostęp do miękkiej wody w każdym pomieszczeniu. W pobliżu miejsca ustawienia zmiękczacza znajdować się powinno elektryczne gniazdko, jak i odpływ kanalizacyjny.

Zmiękczanie wody odbywa się na bieżąco, w momencie jej poboru. Zanim woda popłynie instalacją domową wodną i trafi do naszego kranu, to przepływa przez złoże jonowymienne w zmiękczaczu. To ono właśnie odpowiada za zmiękczanie wody.

Twarda woda w sobie zawiera jony magnezu i wapnia. Powodują pojawienie się osadów kamiennych. Zmiękczanie – ujmując najprościej – polega na niczym innym jak na wymianie jonów magnezu i wapnia na jony sodu, którymi jest naładowane złoże. Gdy woda przepływa przez nie, kationy wapnia i magnezu w niej zawarte są bezpośrednio zatrzymywane na powierzchni złoża. Tym samym do kranu trafia woda, która jest wzbogacona o jony sodu. Sód smaku wody nie zmienia, a tylko jej chemiczny skład.

W jaki model warto zainwestować?

Który zmiękczacz wody zakupić? Decyzja ostateczna należy tylko i wyłącznie do nas. Dobrych jakościowo zmiękczaczy do wody jest naprawdę sporo. Jedno jest pewne – nie należy oszczędzać na tym zakupie. Poniżej znajdziemy dwa modele zmiękczaczy do wody, które szczególnie polecamy.

Zmiękczacz USTM Lotus

Pierwszy polecany zmiękczacz wody to zmiękczacz USTM Lotus. Jest to bardzo nowoczesny zmiękczacz wody, który może się pochwalić bardzo wysoką jakością. Zmiękczacz ten zapewnia nam czystą, miękką oraz zdrową wodę w całym domu. Wyróżnia go estetyczny wygląd, jak i solidna konstrukcja.

Czym wyróżnia się ten zmiękczacz wody? Na pewno czujnikiem poziomu soli, generatorem wolnego chloru, niskim zużyciem energii, mniejszym zużyciem wody i soli o ponad 30 procent, najbardziej zaawansowana na świecie technologia regeneracji złoża, jak i unikalny design.

Zmiękczacz USTM Primo 25l

Kolejnym polecanym modelem jest zmiękczacz USTM Primo 25l. Jest to bardzo innowacyjny zmiękczacz wody. Zapewnia on czystą, miękką oraz zdrową wodę dla naszego całego gospodarstwa domowego. Czym się wyróżnia? Na pewno designerskim i estetycznym wyglądem oraz solidną konstrukcję.

Ten zmiękczacz wody redukuje bezpośrednio twardość wody. Jego usługa jest bardzo prosta. Twardość wody może być dostosowana do potrzeb indywidualnych. Nie możemy zapominać o elektronicznej i automatycznej głowicy czasowej i objętościowej z by-passem.

Jak dbać o zmiękczacz wody? 

O zmiękczacz wody należy szczególnie dbać. Numerem jeden jest kontrola zbiornika solanki. Jest to najważniejsza czynność, która jest konieczna do wykonania przy użytkowaniu zmiękczacza wody. Musimy pamiętać przede wszystkim o dosypywaniu regularnym soli do zbiornika oraz także kontrolowaniu jej poziomu. Jeśli soli jest zbyt mało, to zmiękczacz wody nie będzie miał z czego wytworzyć właśnie roztworu solanki.

Bardzo ważna jest także regularność wymiany wkładów. Jest ona uzależniona w dużej mierze od stopnia zanieczyszczenia wody, jak i ilości wody, którą na co dzień używamy. Dbanie o to, aby wkład był zawsze w odpowiednim stanie jest ważne, ponieważ to ma wpływ bezpośredni na jakość mechanicznej filtracji. Jeśli wkład będzie zabrudzony, to straci swoje właściwości i nie będzie odfiltrowywał prawidłowo mechanicznych zanieczyszczeń, które się przedostając dalej mogą spowodować jego awarię. Do tego nie chcielibyśmy dopuścić.

Na sam koniec wspomnijmy o dezynfekcji urządzenia. Niestety na wystąpienie bakteryjnego skażenia jesteśmy zawsze narażeni, niezależnie czy korzystamy z wodociągowej wody, czy też wody ze studni.

Gdy będziemy przestrzegać wszelkich powyższych zasad, to na pewno zmiękczacze do wody będą nam służyć długimi latami. Tego możemy być pewni.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego zrobić ścieżki w ogrodzie?
Z czego zrobić ścieżki w ogrodzie?
Chcesz zrobić ścieżki w ogrodzie? Przeczytaj, z jakich materiałów można to zrobić.
Jak zacząć kolekcjonować znaczki: Poradnik dla entuzjastów zbierania znaczków
Jak zacząć kolekcjonować znaczki: Poradnik dla entuzjastów zbierania znaczków
Zanurz się w fascynujący świat znaczków! Odkryj jak zacząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem i zgłębiaj historię przez pasję.
Poradnik, jak wybrać wymarzone płytki do łazienki
Poradnik, jak wybrać wymarzone płytki do łazienki
Dowiedz się, jak podjąć trafną decyzję o wyborze płytek do łazienki. Przeczytaj nasz praktyczny poradnik i zobacz jak krok po kroku dojść do idealnego rozwiązania.
Ostatnie wpisy